Obóz survivalowy dla dzieci w górach Beskidu Sądeckiego

Dzieci w wieku 8-12 lat zapraszamy na obóz survivalowy w górach, w Łomnicy Zdroju. 11 dni na początku i w środku wakacji 2013, a każdy pełen emocji związanych z poznawaniem tajników przetrwania, meteorologii oraz sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Wszystkim uczestnikom zapewniamy bezpłatny dojazd autokarem z Nowego Sącza, Krakowa, Tarnowa, Buska Zdrój, Kielc, Radomia, Warszawy, Katowic, Rzeszowa i Dębicy (bez dodatkowej dopłaty).

Jak wygląda program obozu survivalowego?

Instruktorzy i wychowawcy na naszym obozie survivalowym dla dzieci odkryją przed uczestnikami tajniki przetrwania, radzenia sobie w różnych sytuacjach oraz orientacji w terenie. Oto najważniejsze części naszego programu survivalowego:

Zajęcia survivalowe

Dzieci będą miały do czynienia z różnymi zadaniami, które nauczą ich radzenia sobie w trudnych i nietypowych sytuacjach podczas biwaków i wycieczek w góry i gier taktycznych. Będą to między innymi zajęcia z budowania schronień, przyrządzania posiłków traperskich, maskowania się, ale także radzenia sobie w losowej sytuacji bez pieniędzy, smartfona z Internetem i innych zdobyczy techniki, bez których ciężko się obejść w życiu codziennym.

Rozpalanie ognia

To umiejętność znana człowiekowi od wieków – i jest jedną z najważniejszych umiejętności dla każdego survivalowca. Należy ją ćwiczyć przy każdej możliwej okazji i warunkach. Ogień pozwoli przygotować posiłek, wysuszyć ubrania, wezwać pomoc, dać ciepło czy poczucie bezpieczeństwa. Podczas całego obozu dzieci będą uczyć się w jaki sposób bezpiecznie rozpalać ogień różnymi metodami, używając różnych dostępnych materiałów. Sprawdzą jak odpowiednio układać stosy ogniskowe w zależności od potrzeb, jakim drewnem palić w jakiej sytuacji, a także skąd wziąć i jak dbać o rozpałkę.

Zajęcia linowe

Dzieci będą pokonywać mosty linowe, posłuchają wspinaczkowych opowieści instruktorów i nauczą się podstawowych węzłów, które mogą uratować życie także na wodzie. Wszystkie zajęcia linowe prowadzone są przez uprawnionych instruktorów, a sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty.

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Umiejętność udzielenia pomocy – sobie czy innej osobie, która uległa wypadkowi – jest bardzo cenna, zwłaszcza, gdy na przyjazd lekarza trzeba poczekać. Nauczymy dzieci przewidywania i unikania sytuacji groźnych dla ich zdrowia i życia, a które mogą mieć miejsce na każdej wycieczce czy wędrówce. Dzieci będą samodzielnie mogły wykonać zabezpieczenie miejsca wypadku, udzielić pierwszej pomocy, zatamować krwotok albo unieruchomić zwichniętą nogę.

Terenoznawstwo i orienteering

Bez umiejętności czytania mapy oraz posługiwania się kompasem nie ma nawet co mówić o prawdziwym survivalu, dlatego też podczas zajęć teoretycznych i praktycznych dzieci nauczą się jak korzystać z tych narzędzi, ale też jak radzić sobie bez nich. Wezmą udział w dziennych i nocnych zawodach na orientację, w których sprawdzą zdobytą wiedzę na temat znaków topograficznych, wyznaczania azymutu, rysowania map czy oceniania odległości.

Meteorologia

Na zajęciach z meteorologii dzieci nauczą się prognozować pogodę na podstawie obserwacji natury. Co zwiastuje ładną aurę, a po czym poznać, że pogoda się zepsuje? Wyostrzymy zmysły, uważnie przyjrzymy się otoczeniu i zwrócimy uwagę pozornie nieistotne szczegóły, które pomagają w określeniu stanu pogody.

Co jeszcze będziemy robić na obozie?

Poza realizacją programu survivalowego będzie także czas na leniuchowanie, a dokładniej:

 • Będziemy korzystać z basenu,
 • Zorganizujemy gry zespołowe oraz zabawy sportowe, turnieje i olimpiadę na wesoło,
 • Pojedziemy na wycieczkę do Krynicy Zdrój,
 • A wieczorami – dyskoteki i ogniska oraz karaoke.

Termin obozu oraz harmonogram wyjazdu

Obóz survivalowy dla dzieci w dwóch terminach:

 • Turnus I: 29.06-09.07.2013 (11 dni) – cena 1298 zł
 • Turnus II: 29.07-08.08.2013 (11 dni) – cena 1448 zł

Ramowy program koloni wygląda następująco:

1 dzień – wyjazd wg rozkładu jazdy, przyjazd do ośrodka w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja
2-10 dzień – wypoczynek wg programu
11 dzień – śniadanie + suchy prowiant, wyjazd z ośrodka, przejazd przez Polskę wg rozkładu jazdy

Gdzie będziemy mieszkać?

Łomnica Zdrój jest malowniczą miejscowością położoną w Beskidzie Sądeckim, nieopodal Piwnicznej. Dzięki licznym, ogólnodostępnym źródłom mineralnym, doskonałemu mikroklimatowi jest świetnym miejscem do wypoczynku, a lokalizacja sprawia, że stanowi doskonałą bazą do pieszych górskich wędrówek, zwiedzania okolicy oraz wypadów na Słowację.

Dzieci będą mieszkać w 3-5 osobowych pokojach z łazienkami, w świeżo oddanym po generalnym remoncie kameralnym Górskim Hotelu Łomnica, który leży tuż nad potokiem Łomniczanka. W hotelu znajduje się restauracja, w któej podawane będą posiłki, świetlica i pokój zabaw, a na ogrodzonym i monitorowanym terenie jest także wiata grillowa, plac zabaw oraz boiska sportowe.

Cena zawiera:

 • 11 dni (10 noclegów)
 • program survivalowy i rekreacyjny pod opieką wykwalifikowanej kadry (wychowawcy, instruktorzy, kierownik)
 • pełne wyżywienie w ośrodku (3 posiłki dziennie + podwieczorek) z dokładkami dla chętnych
 • transport klimatyzowanym autokarem z Nowego Sącza, Krakowa, Tarnowa, Buska Zdrój, Kielc, Radomia, Warszawy, Katowic, Rzeszowa i Dębicy (bez dodatkowej dopłaty transportowej)
 • ubezpieczenie NNW
 • opiekę medyczną
Zarezerwuj miejsce!
Skontaktuj się z nami!