LATO 2016: Obóz językowy dla młodzieży – Włochy

Jeśli jesteś w wieku 11-16 lat i chcesz w wakacje 2016 wyjechać na zagraniczny obóz młodzieżowy – to słoneczne wybrzeże Adriatyku, przejrzyste, lazurowe morze i gorące plaże w włoskim Cesenatico  czekają właśnie na Ciebie!DSCN1954-150x150

Jaki będzie program językowy na obozie?

Zajęcia na naszym zagranicznym obozie umożliwią Ci zdobycie nowych umiejętności językowych oraz pozwoli poszerzyć wiedzę. W praktyce oznacza to, że:

 • kładziemy nacisk na dialog i komunikację oraz poszerzenie słownictwa w taki sposób, że każdego dnia poruszamy inną tematykę. Dzięki temu łatwiej będzie Ci rozmawiać z obcokrajowcami, czytać angielską prasę i strony internetowe oraz korespondować po angielsku,
 • projekty językowe oraz konkursy, które realizujemy podczas zajęć (głównie w terenie i na świeżym powietrzu) pozwolą Ci sprawdzić swój angielski w praktyce,DSCN0370
 • zajęcia prowadzone są w grupach dopasowanych poziomem językowym (przed rozpoczęciem programu każdy kwalifikowany jest do odpowiedniej grupy na podstawie testu sprawdzającego poziom językowy) dzięki czemu masz pewność, że uczysz się tego, co Ci się przyda, a nie powtarzasz rzeczy, które już znasz i umiesz,
 • wszystkie turnieje, zabawy i gry komunikacyjne na obozie realizowane są przez doświadczonych lektorów (magistrów filologii angielskiej) dzięki czemu uczysz się w najlepszy sposób – poprzez zabawę i rozrywkę,
 • łatwo będzie Ci wrócić później do omawianych zagadnień  ponieważ otrzymujesz wszystkie potrzebne materiały dydaktyczne, a na zakończenie także dyplom ukończenia programu językowego.

  20150801_160134-300x169

Co robimy na obozie poza nauką języka angielskiego?

Zadbaliśmy o to, aby obóz językowy we Włoszech był także miejscem dobrej zabawy, dlatego zapewniamy:

 • codzienne plażowanie i kąpiele w Adriatyku
 • pobyt w Parku Wodnym Atlantica w Cesenatico
 • gry integracyjne i turnieje
 • dyskoteka i konkursy

20150802_123203

Włochy: gdzie jedziemy na obóz?

Nasz obóz młodzieżowy będzie ulokowany w miejscowości Cesenatico. Jest to nadmorski kurort z szerokimi piaszczystymi plażami i ciepłym morzem.W mieście znajduje się urokliwy port rybacki, gdzie można zwiedzić skansen łodzi żaglowych.

Całą trasę do Cesenatico (to ok. 1300 km licząc od polskiej granicy) przejedziemy w nocy, klimatyzowanym autokarem dzięki czemu podróż nie będzie męcząca. Uczestnikom zapewniamy bezpłatny dojazd z Nowego Sącza, Krakowa, Tarnowa.

Gdzie będziemy mieszkać?

photo4_thumb

Uczestnicy będą mieszkać w 3-5 osobowych pokojach z łazienkami, w jednym z piętrowych pawilonów kompleksu BELLELLI/BLU MARE/LA PERLA. Obiekt usytuowany jest bezpośrednio nad morzem w odległość około 500 metrów od centrum Cesenatico. Na terenie kompleksu znajdują się także boiska sportowe.  Ośrodek posiada prywatną piaszczystą plażę na której zapewniona jest opieka ratownika oraz bezpłatny dostęp do leżaków i parasoli dla uczestników obozu.

Kiedy jedziemy na obóz? Ile on trwa?

Nasz obóz językowy dla młodzieży trwa łącznie 10 dni: od 03.07.2016 do 12.07.2016 roku.  Lipiec nad Adriatykiem daje gwarancję braku opadów, najcieplejszego morza oraz najwięcej dni słonecznych.

Program ramowy obozu

Obraz-014

1 dzień – Wyjazd wg rozkładu jazdy.
2 dzień – Przyjazd do ośrodka w godzinach przedpołudniowych, zakwaterowanie w godzinach popołudniowych, obiad, zajęcia integracyjne, kolacja
3-8 dzień – Wypoczynek wg programu.
9 dzień – Wykwaterowanie w godzinach porannych. Wyjazd w godzinach popołudniowych.
10 dzień – Przyjazd do Polski według rozkładu jazdy.

Cena 1798 zł obejmuje:

oboz-jezykowy5

 • 10 dni (7 noclegów)
 • program rekreacyjny realizowany pod opieką wykwalifikowanej kadry (wychowawcy, instruktorzy, kierownik, pilot)
 • pełne wyżywienie w ośrodku (3 posiłki dziennie – kuchnia włoska)
 • transport klimatyzowanym autokarem z Nowego Sącza, Krakowa (bez dodatkowej dopłaty transportowej)
 • pobyt w Parku Wodnym Atlantica
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • opiekę medycznąpark wodny2

 

Park Wodny Atlantica  –  jeden z największych oraz najczęściej odwiedzanych parków wodnych na obszarze włoskiej Riwiery Adriatyckiej. Zajmuje powierzchnię blisko 100 tysięcy m2. Woda w basenach jest podgrzewana i posiada stałą temperaturę 28°C. Do dyspozycji gości pozostaje kompleks basenów, zjeżdżalni oraz ślizgawek. Ciekawą atrakcją jest zjeżdżalnia wodna Long Wawe – Anaconda która posiada blisko 400 metrową trasę. Na terenie parku wodnego organizowane są animacje, imprezy, aqua aerobik.

Płatności:park wodny 3

Płatność jest podzielona na dwie części:

 • pierwsza wpłata 570 zł do 3 dni od dokonania rezerwacji,
 • pozostała kwota do 30 dni przed terminem wyjazdu.

 

Zachęcamy do wyrobienia bezpłatnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Każdy uczestnik musi posiadać aktualny paszport lub dowód osobisty.

Uczestnicy obozu są cały czas pod opieką wychowawców, którzy całą dobę czuwają nad ich bezpieczeństwem. Wszystkie zajęcia zarówno językowe jak i rekreacyjne, dyskoteka będą obywać się na terenie ośrodka w którym będą zakwaterowani uczestnicy obozu językowego.