16-03-2012

Jakie są plusy wysłania dzieci na kolonie i obozy językowe?

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, czy warto wysłać dziecko na kolonię lub obóz wakacyjny. Często, pod wpływem rówieśników, dzieci bardzo chcą jechać na wakacyjny wypoczynek z kolegami i koleżankami z klasy czy z sąsiedztwa, jednak rodzice poszukują racjonalnych przesłanek, dla których warto wysłać jest dziecko na wakacje zorganizowane w formie kolonii czy obozu. Przygotowaliśmy krótką listę zalet:

 1. Dzieci spędzają czas w aktywny i urozmaicony sposób.
  Plan naszych kolonii i obozów jest skonstruowany w taki sposób aby przeplatać aktywność ruchową, zabawy w grupie oraz naukę języka angielskiego w czynnej postaci.
 2. Przebywa z rówieśnikami więc rozwija umiejętność zachowania się w
  grupie.
  Wycieczki, konkursy, dyskoteki, wędrówki, plażowanie, basen, turnieje, gry zespołowe i zabawy – wszędzie tutaj potrzebna jest integracja i umiejętność działania w grupie, którą dzieci mogą wykorzystać w szkole i w życiu codziennym, choćby przy respektowaniu zasad i reguł, które ustala grupa.
 3. Nabywa nowe doświadczenia
  Dziecko, podczas wyjazdu na kolonię czy obóz zdobywa nowe kontakty, uczy się nowych zachowań, gier, zabaw i umiejętności, co owocuje w przyszłości większą otwartością dziecka na nowe doświadczenia i mniejszymi obawami przed nieznanym.
 4. Uczy się dyscypliny i przestrzegania zasad
  Na kolonii czy obozie łatwiej jest wyegzekwować pożądane zachowanie np. podczas konkursu czystości pokojów niż w domu przez rodziców (np, ścielenie łóżka czy prozaiczne podnoszenie ubrań z podłogi) albo przestrzegania pory ciszy nocnej.
 5. Uczy się samodzielności
  W związku z wcześniejszym punktem, dziecko staje się bardziej niezależne i samodzielne. Dodatkowo, podobne zachowanie rówieśników motywuje je do utrzymywania samodzielności a jednocześnie wspiera empatię i pobudza do pomocy tym, którzy radzą sobie gorzej.
 6. Uczy się gospodarować pieniędzmi
  Drobne „kieszonkowe”, które rodzice dają dzieciom na czas wyjazdu to dobry sposób na naukę o pieniądzach. Dziecko samo decyduje kiedy i w jaki sposób je wyda i na co przeznaczy. Później lepiej rozumie związek między wydawaniem pieniędzy na rzeczy niezbędne i mniej potrzebne, a ich zarabianiem.
 7. Nabiera pewności siebie
  Po obozie czy kolonii dzieci nabierają więcej pewności siebie i dumy, że sobie poradziło samodzielnie – w tym, opanowało tęsknotę za domem i rodzicami.
 8. Uczy się przez zabawę
  Nasze kolonie i obozy językowe są przygotowane przez kadrę nauczycieli wychowania fizycznego, metodyków oraz filologów – dzięki temu, prawie wszystkie zajęcia podczas wypoczynku uczą języka angielskiego w atrakcyjnej dla dzieci postaci.
 9. Rodzice nie muszą brać dodatkowego urlopu
  Nie każdy ma możliwość zapewnić dziecku zajęcie i bezpieczną rozrywkę w wakacje. Większość rodziców musi pracować podczas lata, albo wziąć dodatkowy urlop wypoczynkowy, aby zapewnić dziecku opiekę. W takiej sytuacji wyjazd dziecka na kolonię lub obóz jest doskonałą alternatywą, ponieważ zachowują urlop, mogą spokojnie pracować podczas gdy ich pociechy bawią się na kolonii lub obozie.

Warto jest wysłać dziecko na kolonię dla dzieci lub obóz młodzieżowy z Perfect English – zobacz nasze oferty na lato 2012: kolonię dla dzieci nad morzem, kolonię dla dzieci w górach lub obóz młodzieżowy nad morzem dla gimnazjalistów.

0 komentarzy » Tematy:, , , , , , Kolonie i obozy

Brak Komentarzy