01-03-2012

Kolonie nad morzem – dla zdrowia dzieci

Wakacje nad morzem mogą mieć zbawienny wpływ na zdrowie dzieci przez resztę roku. Choć lato to nie jest porą, kiedy jodu w nadmorskim powietrzu jest najwięcej, to kolonie czy obozy nad Bałtykiem również w wakacje mogą przysłużyyć się zdrowiu dzieci i młodzieży.

Zalety wakacji nad morzem

Kąpiele w morskiej wodzie uelastyczniają i odżywiają skórę a dodatkowo hartują ciało. Woda morska w połączeniu ze słońcem pozwala zlikwidować drobne niedoskonałości cery wieku młodzieńczego objawiające się głównie trądzikiem. Spacerowanie boso po piasku do świetne ćwiczenie dla stóp dzieci, które cierpią na płaskostopie. Odgłos fal uspokaja i potrafi ukoić nawet największego nerwusa.

Dlaczego woda morska jest dobra dla zdrowia?

Klimat morski jest doskonały dla osób, które cierpią na choroby układu oddechowego a zimą często ulegają przeziębieniom i zapaleniu gardła czy tchawicy. Słona woda, uderzając o brzeg (ale również dzięki wiejącym wiatrom) uwalnia drobinki związków jodu, potasu, sodu i magnezu. Powietrze, które nasycone jest tymi mikroelementami nawilża drogi oddechowe a jednocześnie prowokuje je do wydzielania większej ilości śluzu, co umożliwia usunięcie zalegających zanieczyszczeń.

Morze i alergia

Nie jest również tajemnicą, że pobyty nad morzem zalecane są osobom chorym na alegrie (skutkujące katarem, astmą) ponieważ morskie powierze wolne jest od pyłków. Dodatkowo, nowe środowisko skłania organizm do zwiększenia swojej odporności – lekarze sugerują, aby spędzić nad morzem minimum 10 dni dla widocznej poprawy zdrowia i samopoczucia jesienią i zimą. Nasze kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe nad polskim morzem to 11 dni wypoczynku – tyle, ile trzeba aby nabrać zdrowia na resztę roku!

0 komentarzy » Tematy:, , , , , , , Kolonie i obozy

Brak Komentarzy