29-02-2012

Mikoszewo: miejsce, gdzie odbywają się nasze kolonie i obozy

Mikoszewo to miejscowość turystyczno-rybacka na Pobrzeżu Gdańskim, na początku Mierzei Wiślanej, tuż przy uściu przekopu Wisły. Mikoszewo sąsiaduje z Wyspą Sobieszewską (znaną z książki „Pan Samochodzik i Wyspa Sobieszewska”, gdzie mieszczą się rezerwaty (w rezerwacie „Mewia Łacha” w okresie wakacyjnym można spotkać foki) oraz jeziora, w których bobry mają swoje tamy i żeremia. Ośrodek Korona, w którym odbywać się będzie kolonia dla dzieci oraz obóz młodzieżowy znajduje się w sąsiedztwie lasu (zdjęcia można obejrzeć na stronie kolonii)

Mapa Mikoszewa

Oto mapa satelitarna Mikoszewa. Patrząc na powyższą mapę, po lewej stronie znajduje się przekop Wisły, na której kursuje prom. Po prawej znajduje się turystyczna miejscowość Jantar, która jest połączona z Mikoszewem kolejką wąskotorową.

Wyświetl większą mapę

Plaże w Mikoszewie

Na szeroką, strzeżoną plażę wiedzie ścieżka przez nadmorski las. Wbrew powszechnej opinii, to nie plaże Jantaru obfitują w bursztyny. Najwięcej bursztynu odławianego jest właśnie w Mikoszewie, a jego ilość na plaży jest widoczna gołym okiem. Podczas plażowania dzieci będą miały dużo okazji do tego, aby zgromadzić własną kolekcję burszytnów i muszelek!

0 komentarzy » Tematy:, , , , , Kolonie i obozy

Brak Komentarzy